3 nejčastější prohřešky v životopisech


1.      Kontaktní údaje
Chybějící kontakt je neomluvitelným hříchem. Jistě, můžete mít pocit, že když své CV posíláte mailem, tak personalista nic jiného znát nepotřebuje, ale opak je pravdou. Mnoho náborářů má pod palcem výběrová řízení na více pozic najednou, životopisy si tisknou, organizují, nosí s sebou, a prostě nemají čas pokaždé v mailu hledat, z jaké adresy CV přišlo. Pokud je zaujmete, chtějí vám zavolat nebo napsat rovnou. Další chybou je neprofesionální mailová adresa. Asi málokdo zaměstná někoho, jehož profesionální resumé přišlo z adresy superman001 nebo smoulinka.ruzovka. Je načase vyrůst a založit si emailovou schránku hodnou dospělého člověka.

hledání práce
2.      Pravopisné chyby
Už to bylo řečeno miliónkrát, ale někteří lidé jsou nejspíše nepoučitelní. Pokud váš životopis vypadá, jak když jste jej napsali po pár pivech a třech panácích, tak se nedivte, že se nikdo neozývá. Nemusíte být zrovna Erben ani Neruda, ale pokud si nejste jisti svou češtinou, tak je na místě zapojit do hry kontrolu pravopisu (tu umí naprostá většina textových prohlížečů), nebo ochotného kamaráda, který vám text zkontroluje. A i když s jazykem problémy nemáte, je namístě si text po sobě přečíst. Náhoda je zrádná, a vy jistě nehodláte budoucího zaměstnavatele přesvědčovat, že vaše poslední pozice byla „opice manager“

nábor zaměstnanců
3.      Co jste vlastně dělal?
Někdy nemusí jít ani o chyby. Z CV musí být okamžitě jasné, co jste doteď dělali. Takže místo obligátního „pracovník v administrativě“ se přesně rozepište o tom, co bylo náplní vaší práce, čeho jste s týmem dosáhli, jaká školení jste navštívili. Buďte struční, ale konkrétní. Pozor si dejte také na situace, kdy vaše pracovní pozice nenavazují. V takovém případě byste rozhodně měli vysvětlit, co jste dělali ve zbytku doby. To může být někdy problém, hlavně když se jedná o nějaký nepříjemný důvod jako je nemoc nebo vyhazov, ale rozhodně je lepší být už od začátku upřímný, než si něco složitě vymýšlet.