Začátek hraní na kytaru

Kytara je velmi oblíbený hudební nástroj, a proto se na ni chce naučit hrát spousta lidí. S kytarový i efekty se dá dosáhnout opravdu solidního výsledku.

Začátek hraní na kytaru

Stále se účte

Hudební nástroje se stali koníčkem mnoha lidí, přičemž stále mezi námi vyrůstají talentovaní jedinci, které může klidně hraní živit či je bude radostně doprovázet v průběhu života. Jestliže vidíte u svých potomků zájem o hraní na nějaký hudební nástroj, tak je můžete přihlásit do kroužku. Začít se dá však v každém věku. Často si lidé volí kytaru, protože je to jeden z nejoblíbenějších nástrojů, který vytváří nádherný zvuk.

hra na kytaru

Samozřejmě nejprve to chce nějakou kytaru mít, přičemž u té první nemusíme kupovat žádný luxus, protože stačí nástroj za pár tisíc, na kterém zjistíme, jestli nás vůbec hraní v dlouhodobém horizontu baví. Do začátku je rozhodně dobré hrát s někým, kdo tomu rozumí, nebo chodit na profesionální hodiny, kde nám vše vysvětlí, pomůžou a řeknou v čem děláme případně chybu. I po naučení základů je zapotřebí se stále zdokonalovat, přičemž můžeme dosáhnout hodně slušné úrovně a zvládnout i hodně náročné písničky.

Efekty elektrické kytary

Kromě klasické kytary je tu možnost hrát na elektronickou, přičemž ta má spoustu možností, a proto si s ní můžeme pěkně vyhrát, kdy se dá docílit různých zvuků a efektů. S obyčejným zvukem má však základní zvuk jako běžná kytara. Ovšem potom tu máme spoustu elektronických zařízení, které nám vytváří kytarové efekty. Na první pohled je to krabička s několika ovládači a pěkným designem, jenž však dokáže výrazně změnit vystupující zvuk.

laděná kytary

Je opravdu hodně různých zařízení, takže je dobré si sednout k internetu a prostudovat si jaké jsou typy efektů a co ve výsledku se zvukem dělají. Na YouTube jsou zároveň i videa, kde je nahrán zvuk jednotlivých efektů, což si rozhodně před nákupem poslechněte. Taková krabička stojí klidně i několik tisíc, ovšem můžeme tak dosáhnout ještě vyšší úrovně při hraní na kytaru. Klidně se zeptejte i někoho zkušenějšího, který se v efektech vyzná a promluvte si, který bude pro Vás ten nejlepší.