Výhody kamenných obkladů jsou obrovské – využít je navíc můžete téměř všude!

Uchvátil vás kámen, máte rádi přírodní materiály a hledáte něco, co oživí váš interiér nebo fasádu? Zkuste popřemýšlet o kamenných obkladech. Jaké má výhody?

Výhody kamenných obkladů jsou obrovské – využít je navíc můžete téměř všude!

Kámen patří k oblíbeným přírodním materiálům a to zejména pro svůj vzhled, ale také proto, že má řadu výhod a také dlouhou životnost. Kámen se dá skvěle využít na obklady, využít se dá v interiérech, ale i na obložení fasády nebo na dlažbu. Přemýšlíte o kamenných obkladech, ale stále nejste rozhodnutí? Možná, že vás výhody kamenných obkladů přesvědčí.

pexels-photo-668353

Využití v interiéru

Kamenné obklady Stoneexpert.cz se dají určitě využít v interiéru, nejčastěji se tyto obklady dávají do obývacích pokojů a popřípadě i ložnic, skvěle se ale mohou vyjímat i v kuchyni nebo jídelně. Za pomocí kamene lze vytvořit velmi zajímavý dekorativní detail, dosáhnete rozhodně velkého efektu, i když si necháte obložit pouze kousek stěny. Kámen je snadno kombinovatelný, může mít mnoho odstínů a lze vybírat mezi přírodním nebo umělých kamenem. Přírodní kámen je ohnivzdorný, má dlouhou životnost, nemusí se nijak udržovat a samozřejmě i voděodolný. Umělý kámen se vyrábí v drtivé většině případů ze sádry, už ovšem nemá takové vlastnosti jaké kámen přírodní, proto je levnější a nemá tudíž ani tak dlouhou životnost. Estetickou funkci v domácnosti ale splní na jedničku.

pexels-photo-298723

Použití venku

Kamenné obklady lze ale využít i na fasádu. I zde je možné obložit celou fasádu domu nebo využít kámen pouze na obložení menších částí, sloupků a podobně. Zde se osvědčí i další vlastnost kamene a to mrazuvzdornost. Kámen vybraný na fasádu by ale měl vždy perfektně ladit a doplňovat celkový vzhled domu i jeho okolí. Doplňovat jej pak může kamenná dlažba. Lze si vybrat z nejrůznějších motivů, například kamenná dlažba ve stylu mozaiky je velmi působivá. Kámen na dlažbu lze využít ve všech částech zahrady, stejně jako před domem nebo i garáží dobře poslouží.

Z estetického hlediska je kámen nepřekonatelným prvkem, který může zdobit váš dům zvenčí i uvnitř.