Vydělejte na své kreativitě a šikovnosti

Patříte mezi ženy, které rády něco vytváří vlastníma rukama? Doma se Vám hromadí krásné rukodělné výrobky? Nepřemýšlely jste o tom, že byste své výrobky začaly prodávat třeba na internetu? Pokud jste tuto myšlenku vždy hned zavrhla s tím, že by si vaše výrobky stejně nikdo nekoupil, je na čase tento názor ještě jednou zvážit a zapracovat na svém sebevědomí. Stejně jako roste hlad po farmářských potravinách, u kterých mají zákazníci jistotu dobré kvality, lokálnosti a sezónnosti. Stejně tak roste zájem po výrobcích, které někdo vyrobil s láskou a pečlivě. Velkou roli hraje také jejich originalita, lidé už jsou přesyceni tím, co nabízí běžné obchodní řetězce, kde je všechno všude stejné a bez nápadu.

obálka

Jak se z maminek na mateřské stávají podnikatelky
Jsou to právě maminky na mateřské, které se často touží realizovat i nějak jinak než jen péčí o dítě či děti. Jejich dny bývají stereotypní, naplněné starostmi o dítě a domácnost a kreativní tvoření jim umožňuje z tohoto kolotoče alespoň na chvíli uniknout. Navíc jsou-li jejich výrobky opravdu zdařilé, mohou je začít nabízet na některém z portálů, který je tímto směrem zaměřen. Z jejich koníčka se velmi rychle může stát zdroj příjemného finančního zpestření k nijak vysokému rodičovskému příspěvku. Prodej na internetu změnil mnoha ženám jejich dosavadní život. Často dosáhly takového úspěchu, že už se nikdy nevrátily ke své původní profesi.

modrá obálka

Co potřebujete k rozjetí malého byznysu?

  • Na počátku musí být originální nápad a pak šikovné ruce, které nápad zrealizují. Můžete se pustit do pletení, šití, výroby košíků, malování na textil či na porcelán, tím vším můžete oslovit potencionální zákazníky.
  • Poté co vytvoříte prvních pár kousků určených k prodeji, hezky je nafoťte, zveřejněte na vhodném webu a těšte se na prvního zákazníka. Využijte možnosti bezplatné reklamy zveřejněním vašich fotek i na sociálních sítích.
  • Pořiďte si zalepovací sáčky a kartonové krabice, do kterých zboží svým zákazníkům rychle, snadno a zároveň pečlivě zabalíte.