Vychutnejte si skvěle pivo

Česko se neodmyslitelně pojí s pivem, což dokazuje jeho velmi vysoká spotřeba u nás. Abychom si mohli užívat točené, tak stačí zakoupit výčepní zařízení.

Vychutnejte si skvěle pivo

Druhy nápoje

V naší zemi máme hned několik pivovarů, jenž jsou známy i za hranicemi, což nám poskytuje slušný výběr. V každé dobré hospodě mají hned několik druhů na výběr, takže si může vybrat opravdu každý podle svého vkusu. Většinou člověk zkusí různé druhy a značky, aby si udělal názor a následně má jedno nejoblíbenější pivo, jenž si vždy rád dá. Nyní se vrhne na základní dělání, abych v něm měli přehled. Hned prvním dělením je podle stupňovitosti, kdy máme ležáky a piva výčepní.

slavnosti piva

Dále tento nápoj mužem dělit na světlá, polotmavá, tmavá a řezaná, jenž vznikají smícháním dvou druhů. Posledním dělání, které si zmíníme je podle kvašení, protože při kvašení mají kvasnice určité chování, jenž má vliv na výsledek. Samozřejmě ten je ovlivněn řadou věcí, kdy každý pivovar má svou výjimečnost. Zvláštním druhem jsou nealkoholická piva, která se hodí třeba když řídíme, nebo nemůžeme pít z různých důvodů alkohol.

Točené a lahvové

Záleží také na firmě zabalení piva, protože každý druh má své výhody. Když si chceme totiž v klidu doma vypít tento nápoj, tak so koupíme lahvové pivo, které si dáme vychladit a následně si jej vychutnáme a nemusíme nikam chodit. Jindy zase můžeme zajít s kamarády do hospody, kde nám nápoj načepují a potom má na povrchu pěnu. Pokud budeme pořádat nějakou větší akci, tak potom se finančně rozhodně vyplatí koupit celý sud. Problém je v tom, jak z něj tekutinu dostat do sklenic.

čepování piva

Proto se vyrábí výčepní zařízení s kompresorem, kdy kompresor vytváří určitý tlak a ten nám právě tlačí nápoj do sklenic. Cena je velmi příjemná, kdy výkon dosahuje čepováním několika desítek litrů za hodinu. Takže je to ideální zařízení právě pro domácí využití a různé akce menšího rozsahu. Načepované pivo má hezkou pěnu a příjemnou teplotu, takže si jej vychutnáme se vší parádou. Společnost dále nabízí všemožné příslušenství.