Svatební šaty jako základ

Je skvělé, že dnes můžete svatbu pojmout jakkoli chcete. Můžete se vzít ve společnosti svědků a po obřadu zajít na drink, nebo můžete mít velkolepou slavnost. Je to každého volba a obě možnosti jsou dnes akceptovány a nikdo se nepodivuje, když na svatbu přijdou čtyři lidé.

svatební obřad

Ale ruku na srdce.Není to škod připravit se o tak jedinečný zážitek jakým je svatba? Copak to je den srovnatelný s jinými dny? Je to něco naprosto výjimečného, protože přestáváte o sobě myslet v jednotném čísle a myslíte v množném čísle.Končí ono nezodpovědné já a začíná zodpovědné my. Není to jen o zodpovědnosti za druhého, je to také o vyjádření důvěry tomu druhému. Je to o dávání i přijímání. Je to velká oslava lásky a v tomto ohledu si takový akt zaslouží patřičný slavnostní rituál.

podžimní svatba

Buďte nádherná

To obnáší také nádherné svatební šaty. Můžete si je vypůjčit, můžete si je koupit (dnes lze často pořídit šaty levněji než je půjčovné), můžete si je nechat ušít. Dnes není rozhodně nikde řečeno, že Vaše svatební šaty musí být nutně bílé. Například je běžné, že se vdávají ženy podruhé, nebo ženy již ne mladé a v tomto případě bílá není tak úplně vhodná. Také tradiční střih s těžkou krinolínou nemusí všem vyhovovat. V čem vypadá úžasně štíhlá dvacetiletá dívka, nemusí vypadat dobře padesátiletá plnoštíhlá dáma. Ovšem i ta může vypadat úžasně, pokud si vybere vhodné svatební šaty.

svatební banket

Které barvy jsou vhodné? Například je velmi oblíbená barva champagne, dále jsou to jemné pastelové odstíny modré, růžové či fialové. Důležité je, aby se Vám šaty a jejich střih i barva líbily. Nesnažte se napodobovat druhé, například své kamarádky. Co slušelo jim, nemusí slušet Vám. A nenechte si do toho až příliš mluvit.Nechte si poradit, ale rozhodujte se především srdcem.
Zajímavý článek na toto téma najdete také zde:.