Stylové a praktické létající schody

Při stavbě, nebo rekonstrukci domu, je správně zvolené schodiště zásadní. Nejen že se jedná o důležitý prvek, po kterém se dostanete do dalšího poschodí, ale schodiště je zkrátka vidět, a tak musí dobře vypadat. Spousta lidí se však nechce unavovat s budováním podpěrné konstrukce, nebo jen touží po moderně vyhlížejícím a jednoduchém schodišti. A právě v takovýchto případech se jako nejlepší volba jeví právě samonosné schodiště.

samonosné schodiště

O co se jedná?

Jedná se o schodiště, ke kterému není potřeba budova podpěrnou konstrukci, a proto se krásně přizpůsobí prostoru vašeho domu, aniž by překáželo, nebo působilo nevkusně.

Jak to bude vypadat?

Výsledný vzhled schodiště je samozřejmě na vás, a na tom, co si s konkrétní firmou dojednáte. Obvykle se jedná o kovovou konstrukci opatřenou nášlapy z materiálu, který si zákazník sám zvolí.

Jaké materiály na nášlapy použít?

Nášlapy si zvolíte tak, aby vám nejenže vyhovoval materiál, ale rovněž aby schodiště ladilo se zbytkem domu. Z dřevěných materiálů se nejčastěji používá dub, nebo buk, vše masivní, správně vysušené a tvrdé. Není však od věci zvolit třeba exotičtější materiál, jako je například merbau. Co se měkkého dřeva týče, to se obecně nedoporučuje, protože se snadno ochodí, a zničí. Na vás bude zvolit i povrchové úpravy dřeva, jako třeba moření, bělení, nebo lak. Pokud však nejste příznivci dřeva, můžete zvolit i mramor, sklo, protiskluzový plech, nebo stylový umělý kámen.

A co údržba?

Údržba většiny materiálů je nenáročná, obvykle stačí otřít vlhkým hadrem, v případě nerezových materiálů pak použít speciální ochranné spreje, které zabrání otiskům a šmouhám.

moderní schody

Je potřeba ještě nějaká speciální péče?

Pokud budete schody používat správně, tak ne. Není však dobré chodit po schodišti v botách z venčí, protože by se mohly odřít od kamínků, či poprašků.

Jakou firmu zvolit?

To je pouze na vás, a vašem uvážení. Můžete se zkusit poptat na reference známých ve svém okolí. Jistotou je ovšem ověřená firma s dlouholetou tradicí K.M.K. design, která vyrábí všechny druhy schodišť ve vysoké kvalitě, a za rozumné ceny.

Jak dlouho trvá výroba?

Než se dostanete k výrobě, je nutné schválit návrh, který vám vámi zvolená firma nabídne. V případě, že jste spokojení, a souhlasíte, můžete zadat objednávku, a obvykle během dvou měsíců máte samonosné schodiště hotové.