Psí život

My, psí páníčci, si na „psí život“ stěžujeme, pokud se nám zrovna moc dobře nedaří nebo se nám děje nějaké příkoří. V článku se seznámíme s „psím životem“. Se životem psa, který je plnohodnotným členem rodiny.
Pokud nám to naše peněženky dovolí, můžeme svým psím kamarádům poskytnout komfort často srovnatelný s tím, který dopřáváme sami sobě.
Jednu z nejdelších tradic mají psí salony, které nabízejí širokou škálu služeb pro zdraví a krásu psích kamarádů. Neboť jsou služby stále více vyhledávány, zvyšují se i požadavky na jejich personál.
psí školka
Od salónu očekáváme, že si svého kamaráda domů odvedeme čistého, voňavého, s novým střihem, upravenými drápky. Toto bychom mohli nazvat jako klasické služby. Ale stále častěji se pracovníci salónů setkávají i s těmi méně tradičními. Mezi ně patří například barvení srsti či drápků, poskytování různých zábalů a masek dle srsti a kůže psa. Škála požadovaných a nabízených služeb salónů pro zpříjemnění psího života je opravdu široká a stále se rozšiřuje.
Další službou, která se stává stále vyhledávanější, jsou psí hotely. Ty jsou vyhledávané především v letním období. Nicméně není neobvyklé, že psi pobývají v hotelech i několik týdnů. O psy je po dobu jejich pobytu vzorně pečováno a mají svůj denní program. Psí pečovatelé se starají o jejich pohyb a zábavu, zdravou stravu a samozřejmě i odpočinek a relaxaci. Pokud je pes z domova zvyklý, má i v hotelu k dispozici například svůj gauč i svoji televizi.
pes v salonu
Nemáte na svého kamaráda přes týden čas? Nevadí, lze využít psí školku. Do školky mohou docházet jak štěňata, tak i dospělí psi. O psy je pečováno podobně jako v hotelu. Je jim poskytnuta zdravá strava a je i postaráno o jejich zábavu. Celodenní aktivita s přiměřeným odpočinkem ocení především páníčci, kteří se nemohou věnovat delšímu pohybu psa. Po celodenní zábavě ve školce je pes večer unaven a nepotřebuje další větší aktivitu.