Proč muži plešatí

Denně každému z nás vypadne 40 až 130 vlasů. Pokud je to víc něco není v pořádku. V této chvíli se muži začínají velice stresovat, zda za pár let nebudou plešatí. Téměř polovina mužů kolem padesáti let tímto problémem trpí. Neprojeví se ze dne na den, ale dá se říct, že se projevuje plíživě. U mužů se nejčastěji vyskytují kouty, řídnutí a slabost vlasů nebo lysinky. Ztráta vlasů bývá lékařským termínem označována jako alopecia a na svědomí jí má několik faktorů.

muž s brýlemi na nose

· Dědičnost – Podílí se z 90 % na tom, zda tímto problémem budete trpět. Stačí se jen podívat na své rodiče a prarodiče. Jestliže nikdo z nich tímto problémem netrpěl a všichni měli i ve svém stáří relativně hustou hřívu, nemáte se čeho obávat. Pokud máte ale tento problém dán geneticky, moc s tím nezmůžete.

· Testosteron – Tento mužský hormon má taky svůj podíl na vypadávání vlasů. Pokud je jeho hladina vysoká může docházet k ničení vlasových kořínků, což má za následek jejich vypadávání. Proto také někteří muži začnou plešatět již okolo dvacátého až třicátého roku věku, kdy je hladina tohoto hormonu nejvyšší.
veselý plešoun

· Stres a trauma – Pokud se jedná o stres, který je jen krátkodobý a začnou vám trochu řídnou vlasy, nemusíte se moc obávat. Má se za to, že tyto vlasy zpět narostou. Pokud se ale jedná o stres dlouhodobý a s ním ještě spojené rapidní výkyvy na váze, situace je mnohem horší.

· Pokrývky hlavy – Vědci zatím nepotvrdili obecně zažitý fakt, který říká že pokud nosíte kšiltovky a jiné pokrývky hlavy budete plešatí. Ovšem je potvrzeno, že jejich nošením mohou vznikat záněty vlasové pokožky, které mohou mít za následek vypadávání vlasů.

· Gely na vlasy a další přípravky – Jako takové přímo vypadávání nezpůsobují. Mnohem horší je časté používání fénů a žehliček na vlasy. Ty totiž způsobují ničení a oslabování vlasů, které jsou poté mnohem náchylnější k jejich vypadnutí.