Pohybové aktivity, které ve vás probudí život

Každý z nás se potřebuje čas od času pořádně odreagovat. A tím odreagováním nemyslíme chvilkou četby, ale pořádným pohybovým odreagováním. Někdo do něčeho mlátí, někdo se vyběhává, někdo se vychodí. Vždycky je ale nutné „něco“ dělat, abyste se uklidnili. Může za to uspěchaná doba. Málo času, plno stresu, problémy. Finanční krize klepe na dveře. To všechno moderního člověka frustruje a on by nejraději přitom obdělával to své políčko.
výcvik kickboxu.jpg
Pokud pracujete s lidmi, tak víte, že někdy to může být pořádná dřina. A někdy to je také velmi depresivní prostředí, které nenechá člověka klidným či vyrovnaným. Například advokáti, kteří zastupují lidi v trestních věcech, mají největší procento alkoholiků mezi sebou. Doktoři jsou zase abnormálně necitliví vůči ostatním. A abychom se úplně neztratili ve změti problémů moderního člověka, chodíme si proto vybít všechen ten vztek a frustraci někam ven. Jenomže kam?

1) Aerobik a podobné sporty
krásně shrne veškeré důvody, proč se vlastně aerobik dere zase do popředí. Je to vlastně super věc – je to jako tanec, akorát se trochu více hýbete. Ale co by člověk chtěl víc? Poslouchá oblíbenou hudbu a do toho ještě může máchat nohama kolem sebe.
trénink kung fu.jpg
2) Fit box
Nejde o klasický box, kdy proti sobě stojí dva boxeři, ale spíše o jinou formu aerobiku. Základní prvky boxu se přenesou do formy, která je uzpůsobena spíše jako kondiční trénink. Vzpomínáte si na ROckyho, jak se připravoval před zápasem? Tak takhle nějak to vypadá.

3) Bojová umění a sporty
Někdo se chodí skutečně vymlátit. Ať už je to judo, aikido nebo nějaké muy thai, všichni si chceme do někoho pořádně praštit. Zvláště, když si představíme svého šéfa, jak tam stojí před námi a zase nám dává práci na víkend.

4) Naprostý opak
Jenomže někdo potřebuje zase zabrzdit. Někdo si léčí stres tak, že jej uvolňuje postupně a s mírou. Tai-chi, kung-fu, jóga a další sporty jsou naprosto ideální pro všechny, kteří potřebují v životě zpomalit. A hlavně se potřebují pořádně protáhnout.