Ozdobte si váš interiér štětcem

Ať už chcete rozveselit dětský pokojíček pohádkovými postavičkami, nebo přenést svou kreativitu do ozdobení obývacího pokoje, je třeba se na malbu připravit.

1.       Povrch, na kterém budete malovat, musí být samozřejmě připravený. Čistá podkladová malba s vyrovnaným povrchem.

barvy

2.       Pokud nejste zrovna dvojníkem Picassa, nebo si netroufáte na přímé tahy štětcem, budete si muset vyrobit či koupit šablonu, podle které vytvoříte na zdi základní tah, než sáhnete po štětci.
Můžete se inspirovat různými obrázky z internetu, a poté si obrázek vytisknout, či nakreslit, a vytvořit tak šablonu.

3.       Investujte do štětce! Opravdu se vyplatí jít koupit vhodný štětec. S obyčejným tvrdým štětcem žádný zázrak nevytvoříte. Naopak štětec musí být velmi jemný. Pořiďte si ploché štětce různých rozměrů.    1 kulatý tenký štětec, nebo fix, pro obrysy, pokud je budete chtít.

4.       Začátečníci mají raději tenký fix pro kreslení obrysů. Musím vás ale varovat, že fix nejde později tak jednoduše přetřít. Černé kontury znázorní obrázek, ale jemnější barvy nebudou působit tak tvrdým dojmem. Samozřejmě můžete si troufnout na obrázek bez kontur.

5.       Samotný obrázek si můžete podle šablony, nebo podle oka načrtnou na zeď nejdříve lehce tužkou, kterou nakonec vygumujete, nebo přes ni bude vést kontura.

malování na tělo

6.       Pro samotnou malbu použijte akrylové nesmývatelné barvy, ředitelné vodou, které zakoupíte v každém lepším papírnictví nebo potřebách s interiovými pomůckami. Někdo používá i obyčejné temperové barvy. Ty ovšem nejsou tak zářivé, a navíc je velmi obtížné je přemalovat.

7.       Při použití temperových barev na závěr zafixujte obrázek obyčejným lakem na vlasy.

8.       Vykouzlete barevnou fantazii pomocí smíchání různých barev.

9.       Připravte si pomůcky, které vám usnadní celé dílo. Plastovou paletku, kelímky, misku s vodou.

10.   Pokud chcete mít zcela originální mistrovské dílo, zkuste zahodit štětec. Vezměte si na pomoc houbičku, či rozprašovač. Můžete tak vykouzlit zcela jedinečné obrazce, a možná v sobě objevíte právě zmíněného Picassa J.