Nezávadná voda v bazéně

Ať už jste nadšený akvarista nebo máte na zahradě rybník či bazén, vždy brzy po napuštění vody zjistíte, že o vodu se musíte starat, jinak se začne kazit, budou se tvořit řasy, voda začne zapáchat, bude se tam množit vodní hmyz, voda nebude křišťálově čistá. V případě akvária ohrozíte život rybiček, v případě bazénu, ve kterém dovádí vaše děti, si zahráváte s různými kožními a střevními zdravotními problémy. Aby nedošlo k znečištění a zkažení vody v bazénu, používáme nejrůznější chemické prostředky, ale žádný z nich nebude fungovat, pokud nebudete mít kvalitní filtraci. Při procesu filtrace je voda z bazénu čerpadlem odčerpávaná mimo bazén a přes průchodem přes filtrační média, čímž se vyčistí, se zase vrací zpět do bazénu.

bazén

Aby se do čerpadla nedostaly větší kusy nečistot, jako větvičky a listí, používá se skimmer, což je v podstatě síto, přes které voda, co filtru protéká. Bazénový závěsný skimmer SKIMBI chlorito.cz používají i akvaristi, kterým pomáhá s tzv. mastnou hladinou. Mít vlastní bazén na vlastní zahradě, jen sami pro sebe, to je snem mnoha domácností. Je pohodlné vyjít v horkém létě z domu a hupsnout do bazénu. Všechno má ale své pro a proti, takže o bazén je třeba se pravidelně starat. Pořídit si filtr, čerpadlo, skimmer, pravidelně odstraňovat nečistoty z hladiny, a taky používat bazénovou chemii, abyste udržovali vodu křišťálově čistou.

bazén

Občas se vyplatí nechat si udělat i rozbor vody, abyste měli jistotu její nezávadnosti, zvlášť pokud se ve vodě dovádí vaše děti, které se v zápalu hry mnohdy vody napijí. Určitě nechcete, aby děti postihly nějaké střevní problémy. Pokud máte nově postavený bazén a sháníte veškeré příslušenství, doporučujeme navštívit internetový obchod chlorito.cz, kde najdete vše potřebné ke správnému chodu vašeho bazénu, k hygienicky nezávadné vodě. Užívejte si vodní radovánky bez starostí a problémů.