Nábytek do interiéru a zahrad si zvládne udělat každý


Připadá vám to nemožné? Nic není nemožné a všechno má řešení. I ten, kdo o truhlařině toho moc neví, si může vytvořit skvělý nábytek do svých prostorů. Postačí mu na to pár obyčejných palet, se kterými se již zajisté každý setkal. Většinou slouží jako podklad pod zbožím. Jsou vyrobeny tak, že se dají snadno převážet vysokozdvižným vozíkem a tak se snadněji zboží skládá na sebe do přepravních a úložných prostorů. Mnohdy je vidíme, jak na nich ještě nějaké zboží stojí i v obchodech, například vody nebo větší zásoby různých potravin. Třeba zrovna těch, které jsou v akci, protože ty z té palety zmiznou dostatečně rychle. Právě tento materiál bude skvělým základem a postačí ho jen trochu upravit a poskládat jako stavebnici.

balíky

Europaleta

Pro výrobu nábytku se vyplatí hledat normované kusy o rozměru 120 x 80 centimetrů, mají na sobě označení EUR. Pokud bychom chtěli sehnat nějaké kvalitnější a neopotřebované, tak bude lepší se obrátit rovnou na výrobce a zakoupit samozřejmě třídu A. Jedná se skutečně o kvalitní materiál, z kterého se bude samozřejmě po určité úpravě dobře sestavovat potřebný nábytek. Pokud zrovna nevíme, kam bychom se měli obrátit, nebo výrobce by byl příliš daleko, můžeme zkusit ještě levnější variantu a obrátit se na někoho, kdo například vlastní firmu a bude mít i nějaké kusy poškozené. Rád se jich zbaví a my získáme poměrně levně základní materiál. Další možností je zakoupení přímo na internetu buď z bazaru, nebo z nabídek e-shopů.

tři palety

Houpačka

Nemusíme se pouštět hned do výroby paletového nábytku, postačí začít klidně s něčím jednodušším, jako bude například houpačka. Pokud ji máme kam umístit, tak její výroba nebude skutečně nic složitého. Postačí nám 2 kusy, které samozřejmě musíme pořádně obrousit, natřít základem a poté podle vkusu třeba i barevně doladit nebo jen nalakovat. Je třeba je k sobě dobře sešroubovat, aby nám vznikla jakoby sedačka, na kterou se mohou pak ušít sedáky. Dále je důležité dobře připevnit silné lano nebo řetěz a ukotvit někde, aby to bylo bezpečné. Máme hotovo a jde se houpat. Někdo to přece musí první vyzkoušet.