Můžeme si sami vyrobit proutěný věnec, a co vše na proutěný věnec potřebujeme?

Asi jen máloco ozvláštní byt tak, jako vlastnoručně vyrobená dekorace. Ty mohou být nejrůznějších typů i tvarů. Platí to zejména, pokud je jeden ze členů rodiny kutil, nebo pokud má rád ruční práce. Jejich pomocí tak můžete svůj byt přetvořit na něco zcela jedinečného.

Jedním z příkladů takovéto dekorace je pak proutěný věnec. Jedná se o kruh, vyrobený z proutí, na kterém jsou jako ozdoby nejrůznější drobné předměty. Mohou to být květiny, ale i korálky či kousky látky. Zkrátka to, co se nám líbí nejvíce.

holčička s barevným věncem

Obvykle je můžeme koupit například v květinářství, kde mají spoustu nejrůznějších modelů mnoha velikostí. Je velmi pravděpodobné, že si tam vybere snad každý. Avšak mnoho lidí si jej chce raději vyrobit doma a mít svůj vlastní, originální.

To je samozřejmě možné, pokud máte ten správný materiál a nástroje. Co tedy budete potřebovat? V první řadě samozřejmě proutí. Ideálně vrbové, ale postačí prakticky jakékoliv. Jen dávejte pozor, aby bylo dostatečně dlouhé a především ohebné.

Dále budou potřeba dekorace, které na něj umístíte. Může se jednat o listy, květy, nebo i jiné ozdoby. Populární jsou nejrůznější stuhy a mašle, ale lze použít i korálky. Zkrátka cokoliv dostatečně malého, co se dá přichytit.

Pokud jde o uchycení, bude potřeba provázek, kterým věnec svážete. Velmi dobře vypadá lýkový, ale můžete použít prakticky jakýkoliv. Samozřejmostí jsou pak nůžky, které jsou zde prakticky nepostradatelné.

jednoduchý návrh věnce

Pak zde máme upevnění oněch ozdob. Zde máme několik možností. Tou asi nejběžnější je lepidlo či tavná pistole (ale zde musíme dávat pozor, abychom nespálili onen věnec), ale záleží skutečně na vaší fantazii. Pokud chcete, můžete vše upevnit i klasickou izolepou.

Nakonec už jen svůj jedinečný proutěný věnec umístíte na jeho vyhrazené místo. Je to poměrně jednoduché, a přitom to může být zábava. Co chtít víc?