Móda, která rozhodně není zdravá!

V historii i dnes najdeme v našem šatníku věci, které jsou sice možná pěkné, ale za to moc neprospívají našemu tělu. Jaké trendy v průběhu historie hyzdila naše těla? Dáte raději přednost pohodlí, nebo kráse? Je pro vás móda https://www.mylifestyle.cz/moda/ důležitá?

korzet

  • Myslím si, že většina z vás si okamžitě představila korzet. Nejznámější módní mučidlo v našich šatnících byl součástí ženské garderoby především v 19. Století, kdy byly v módě takzvané vosí pasy. Korzety vytvářely nepřirozený vzhled těla jak žen, tak i mužů a rozhodně to nebylo nic zdravého. I proto byly ženy nadšené z prvních podprsenek.
  • Do této kategorie spadá i obuv. Není to tak dávno, co byly velice oblíbené boty do špičky. Díky těmto botám má spousta z nás bohužel vbočený palec, kdy kloub palce trčí ven. Tento módní trend proběhl poměrně nedávno a tím pádem se spousta lidí potýká s problémy dodnes.
  • Pokud ještě zůstaneme u obuvi, pak musíme zmínit Čínský zvyk zmenšování chodidel za pomocí menších bot. Nic příjemného. Nebo také tolik oblíbené vysoké podpatky, za které vám vaše tělo zrovna nepoděkuje. Pokud už podpatky chcete nosit, pak jsou ideální podpatky kolem pěti centimetrů.
  • Další trend, který s sebou přinesl nepřirozené tvary, zavedla modelka Twiggy. Kdo by si na ni nevzpomněl, že ano? Kvůli nastolené módě hubenosti v této době spousta žen držela hladovku. Tento problém bohužel zůstává dodnes. Většina modelek na molech jsou nepřirozeně hubené ženy, které se prostě realitě nepřibližují.

špičatá bota

I v současné době najdeme věci, které našemu tělu nepomáhají, ale přesto je nadále nosíme. Jedná se třeba o příliš těsné oblečení, oblečení z umělých materiálů. Naštěstí s rozmachem pohodlné módy se dostávají do našich šatníků takové kousky, za které nám naše tělo poděkuje. Pohodlí nade vše, už kvůli tomu je dobré se zamyslet nad tím, když něco kupujeme. Přece jenom tělo máme jen jedno.