Kdy je správný čas na zazimování bazénu

Léto má naprostá většina z nás spojeno mimo jiné také s koupáním v chladné, osvěžující vodě. I to je koneckonců důvod, proč má mnoho z nás na zahradě vlastní bazén. Avšak všichni víme, že i on potřebuje péči, pokud nám má skutečně dlouho sloužit. Po skončení koupací sezóny je potřeba jej připravit na zimu. Otázkou však je, kdy to udělat, aby to nebylo zbytečně brzy, avšak na druhou stranu abychom nečekali příliš dlouho. Bohužel, určit přesný čas není ani zdaleka tak jednoduché. Všichni se asi shodneme, že by zazimování bazénu mělo proběhnout ještě před prvními mrazy. Problém je, že si nemůžeme být nikdy stoprocentně jisti, kdy přijdou. I v říjnu totiž můžeme mít nádherné babí léto, avšak na druhou stranu může také napadnou sníh. Jak to tedy vyřešit?

průzračná voda v bazénu

Ideální je sledovat dlouhodobou předpověď počasí. Ta sice není stoprocentně přesná, avšak může nám dát přibližnou představu, kdy asi teplé období pro daný rok skutečně skončí. Podle toho si pak můžeme naplánovat, kdy se do zazimování pustíme. Tím dalším, co můžeme uvážit, je fakt, zda bazén ještě ten daný rok budeme využívat. Pokud ne, není důvod abychom jej udržovali v provozu a zbytečně platili elektřinu na provoz filtračního zařízení. Přeci jen, bylo by to zbytečné vyhazování peněz.

žena sedící na okraji bazénu

Pak také samozřejmě záleží na typu bazénu. Pokud jde o menší nafukovací typ, který jen vypustíme, umyjeme, složíme a uklidíme, pak můžeme klidně počkat. U klasického typu je práce mnohem více, a právě zde se vyplatí pustit se do toho dřív. Samozřejmě je jasné, že vhodná doba, kdy s tím začít, se rok od roku liší. Ukazuje se však, že ideální období je přibližně od půlky září po začátek října, v závislosti právě na počasí a panujících teplotách. Rozhodně se však vyplatí to nezanedbat, neboť tím nejen značně prodloužíte životnost bazénu, ale také budete mít na jaře snadnější práci. A to za to rozhodně stojí.