Jaké ovoce můžete pěstovat v bytě

Pojďme se podívat, které ovoce si můžete vypěstovat doma za oknem.
 

Angrešt

Stromkový angrešt si koupíte v kterémkoli zahradnictví nebo na objednávku ze zásilkového obchodu. Vyberte ten, který dorůstá do malé výšky, cca do 1m podle vašeho okna. Zasaďte ho do květináče o průměru 60 cm, do jílovito-rašelinového substrátu. V této nádobě vydrží tak 2-3 roky, pak ho přesaďte do květináče o průměru 80 cm. Zálivku a hnojení  provádějte dle druhu angreštu, informace najdete v jeho návodu, či u prodávajícího.
 angrešt na keři

Červený rybíz

Rybíz můžete zasadit do stejných nádob jako angrešt se stejným substrátem. Rybíz v prvním roce plodí méně, ve druhém již naplno. Rybíz v menší nádobě může zůstat klidně 3 – 4 roky, poté přesaďte do většího.
 

Borůvky

Borůvky jsou pro pěstování v nádobách ideální, jelikož nemají rozvětvený kořenový systém. Zasadit ji můžete tudíž i do menšího květináče a podle potřeby přesazovat do většího. Pozor na substrát, borůvky potřebují kyselou zeminu.
 keř borůvek

Brusinky

Brusinky pěstujeme jako brusinky. Také je sázíme do kyselé zeminy a také přesazujeme dle potřeby.
 

Jahodníky

Jahody můžeme pěstovat buď zvlášť v nádobách velkých dle potřeby, v jílovito-rašelinovém
substrátu nebo je můžete zasadit spolu s angreštem, jako vyplnění místa u kmene angreštu.
 mandarinky na stromě

Citrusové plody

Můžeme pěstovat citróny, mandarinky či dokonce pomeranče. Zeminu koupíte v každém zahradnictví, nejlépe zeminu přímo pro citrusy. Nezapomeňte si koupit stromky pouze do bytu, a menšího vzrůstu. Co se týká hnojení a pěstování, řiďte se pokyny k dané odrůdě u zahradníka nebo v návodu. Nezapomeňte, že citrusy plodí až za dva nebo tři roky po zasazení. Takže se vůbec nestresujte, když další rok, po zasazení, na stromku nebudete mít nic.
 
 
Jak vidíte, můžete v bytě pěstovat mnoho druhů ovoce, i to, které se pěstují v teplých krajích. Jen pozor na mráz. Některé druhy v zimě musíte dát dovnitř, do bytu, nesmíte je nechat venku na okně. Jinak by zmrly a přišli byste o ně. Přejeme Vám, úspěšné zahradkáření v bytě.