Jaké nevýhody má terénní automobil

Podobně jako mnoho jiné věci, i automobily podléhají módě. A zatímco dříve byly „v kurzu“ malé, kompaktní vozy, dnes je tomu naopak. Trendem jsou velké, často terénní automobily, a člověk dokáže pochopit, proč. Obvykle mají poměrně velký výkon, takže s nimi můžeme jezdit poměrně rychle. Díky tomu se také rychleji dostaneme tam, kam potřebujeme. Samozřejmě je potřeba dodržovat dopravní předpisy, avšak je potřeba si přiznat, že mnoho řidičů si s nimi hlavu příliš neláme. S tím souvisí i další pozitivum, a to je silná konstrukce vozidla. Díky ní v případě dopravní nehody nebudou následky tak velké. Dokonce to může v některých velmi specifických případech zachránit život, a to by se rozhodně nemělo přehlížet.

 

terénní auta v terénu

 

V neposlední řadě je zde samozřejmě fakt, že s ním můžeme jezdit prakticky kdekoliv. Jak již jeho název napovídá, dokáže si poradit prakticky s jakýmkoliv terénem. Díky tomu je vhodný například pro rybáře nebo myslivce. Ovšem je potřeba přiznat, že ačkoliv pozitiv je zde poměrně dost, jsou zde také negativa. A o těch je dobré vědět, neboť některá z nich nás mohou od koupě odradit.

 

nový terénní vůz

 

Tím asi nejdůležitějším je spotřeba paliva. Vzhledem k silnému a výkonnému motoru, který je pro jízdu obtížným terénem potřeba, je spotřeba benzinu či nafty podstatně vyšší než u klasického vozu. A to je při dnešních cenách paliv poměrně důležité. Přeci jen, kdo by chtěl každou chvíli tankovat? Problémy může působit také jeho velikost. Díky ní můžeme mít problém najít parkovací místo. Většinou totiž ostatní řidiči neparkují přesně na středu, a tak můžeme mít problém se do dané mezery vejít a zajet tam tak, abychom ještě mohli otevřít dveře a vystoupit. To vše je samozřejmě dobré mít ještě před koupí automobilu na paměti. Někdy se totiž mnohem více vyplatí koupit menší auto. Vyjde nás totiž levněji, náklady na něj budou nižší a budeme s ním mít také méně problémů. A to už za zvážení rozhodně stojí.