Jak vytvořit vlastní web?

Pokud si chcete vytvořit vlastní web, nemusí to nutně znamenat, že budete muset najímat grafika ani programátora. Zvládnete to z pohodlí domova sami. Jediné, co potřebujete, je vědět, jaké kroky jsou třeba udělat. Zde je jednoduchý průvodce, který pomůže s tvorbou vlastních stránek za pár minut.

blog-428950_1280

K začátku tvoření je třeba zmínit dva nezbytné pojmy, bez kterých se prostě neobejdete. Aby web mohl běžet, potřebujete hosting, který představuje jakési místo na serveru, kde lidé vaše stránky najdou. Druhý pojem nese název doména a jedná se o internetovou adresu stránek. Doména slouží k zobrazovaní obsahu z hostingu a udává vlastně název, pod kterým stránku najdete. Dnešním problémem je to, aby byla volná, což zjistíte jednoduše na stránce volnedomeny.cz.

wordpress-588495_1280

K vytvoření stránek nejlépe poslouží program WordPress. Nejprve musíme začít zakoupením domény, což se děje na výše uvedené stránce volnedomeny.cz, kde si vyberete z možností a český projekt zakončíte koncovkou.cz. Poté vyberete jednoho z registrátorů a je hotovo. Dalším krokem je založení hostingu. A to probíhá tak, že si vyberete jednoho z mnoha poskytovatelů webhostingu. Následně nainstalujete WordPress dle pokynů webhostingu, po nainstalování přijde potvrzující e-mail. Poté nezbývá než jej nastavit pro bezproblémové používání a pravidelně jej aktualizovat. Nakonec si jenom upravíte vzhled a rozložení stránek, nainstalujete paginy a vložíte obsah.

Pokud vás uvedený zjednodušený návod přece jenom odradil, můžete se obrátit na profesionály. Například tvorba webových stránek Ostrava https://www.imperialmedia.cz/tvorba-webovych-stranek-ostrava/vám poskytne kvalitní full service, takže určitě vynaložených peněz nebudete litovat. Přece jenom – profesionálové mají již postup v malíčku a dokážou uplatnit mnohé finty, které vaše stránky ještě vyzdvihnou.