Internetový prohlížeč Explorer

Každý z nás určitě zná ten starý dobrý Explorer. Není už sice nejmladší, ale stále se mezi námi najdou ti, kteří jej rádi využívají. Je pravda, že v dnešní době už vypadá úplně jinak, než vypadal dříve. Společnost Microsoft v letošním roce vydala balík nových funkcí a hlavně vylepšení pro systém Windows 10. Jasně tím dali tvůrce najevo to, že Internet Explorer je již tabu a vůbec se s ním do budoucna již nepočítá.

logo exploreru

Starý známý Internet Explorer nahrazuje nový a vylepšený Microsoft Edge. Pokud by vás zajímalo, proč právě něco takového nahradilo Explorer, pak je odpověď na vaši otázku více než jednoduchá. Explorer totiž žádné novinky, které by byly zásadní, nepřinesl a nic nesměřuje k tomu, že by se mělo v dalších měsících něco změnit. Jestli je něco vydáváno, pak jsou to jen bezpečnostní aktualizace, kdy navíc ta poslední, která opravovala až kritickou bezpečnostní chybu, vyšla v květnu. Od té doby nic nového prostě nevyšlo.

Microsoft Edge je výsadou zatím jen ve Windows 10. Pokud ještě nejste vlastníky Windows 10, pak věřte, že dříve nebo později budete muset na desítky přejít nebo začít používat konkurenční webové prohlížeče. Bohužel je tomu opravdu tak.
loga prohlížečů

Novinek prohlížeč Microsoft Edge přináší hned několik. Při jeho návrhu se nejvíce myslelo na bezpečnost a tak nově nabízí funkci, přezdívanou Application Guard, která zajistí anonymní prohlížení InPrivate.

Něco takového je vhodné hlavně tehdy, pokud chcete otestovat, zda stránka, kterou chcete navštívit je skutečně bezpečná. Něco takového se rozhodně může vyplatit.

Další vylepšení, která byla provedena, jsou jednotlivá okna a záložky, které mají dokonce ikonu pro ztlumení.

Pokud by vás zajímaly další informace, které se týkají vzniku Microsoft Edge, pak byste se měli podívat na oficiální stránky Microsoftu, kde se dozvíte spoustu zajímavých a užitečných informací a kromě toho také odpovědi na všechny vaše dotazy.