Domácí mazlíčci mají na Silvestr jiný názor

Silvestrovské oslavy většina z nás miluje. Ostatně jsou jenom jednou za rok, tak si je chceme pořádně a zvesela užít hezky naplno. Tedy většinou to platí pro ty později narozené, starší lidé preferují často klid a pohodu před televizí. Setkání s přáteli, nejraději na nějaké taneční zábavě, tanec, alkohol, dobré jídlo. To vše je prostě bezvadné, to vše na Silvestru prostě milujeme.
štěně labradora
Ovšem domácí zvířata si o tom myslí své. Zatímco my petardy považujeme za součást oslav, pro naše domácí mazlíčky je to učiněná noční můra. Domácí zvířata jsou z oslav vystresovaná, některá zažívají čiré šílenství a je otázka, co s tím dělat ?
Někteří majitelé pejsků a koček to řeší tím, že do zvířátek naládují sedativa. Ta samozřejmě obvykle zapůsobí a to dokonce rychle, ale rozhodně se nejedná o nic, co by pro zvířata bylo vhodné. Vedlejší účinky i rizika jsou příliš vysoké na to, abychom cokoli riskovali, především ne životy a zdraví našich čtyřnohých kamarádů.
kotě u sedmikrásek
Jednou z možností je vsadit na přírodu. Když přírodní sedativa působí celkem spolehlivě na člověka, proč by nepůsobila také na zvířata? Zkuste rozhodně kozlík lékařský nebo třezalku. Samozřejmě musíte tyto bylinkové tinktury nakapat do jídla, protože jinak byste to do trávicího traktu určitě nedostali. Pokud už máte potřebu dát zvířeti sedativa, prosím vyhněte se těm lidským, ty jsou naprosto nevhodné a můžete udělat více škody, než užitku. V lékárně nebo u veterináře seženete sedativa, která jsou určena výhradně pro zvířata. Jsou rozhodně mnohem bezpečnější.
V konečném důsledku si majitelé zvířat pomyslí něco v tom smyslu, už aby bylo konečně po tom, aby se můj pejsek nebo kočička dali do klidu. Celý rok pak mají na to užívat si pohodu, než to začne zase nanovo.