Další krok na cestě ženství


Ženy se v dnešním světě stávají neustále mocnějšími. Zatímco v minulosti byly považovány spíše za tu, která patří do domácnosti, má uklízet a vychovávat děti, tak dnes se tyto role obrací. Na mateřskou mohou chodit otcové a být tak se svými dětmi doma. Mladé dívky se snaží si vybudovat kariéru a pořízení potomků odsouvají na co nejpozdější dobu. Možná, že je to pro některé špatně, protože pokud má holka dítě v pozdějším věku, tím pro ni hrozí více zdravotních komplikací. Nejen pro ni, ale i pro potomka.

vysvětlování práce

Dívky se obávají o svou budoucnost, protože ji nemají nijak jistou a zabezpečenou, jestliže nepochází z bohaté rodiny, kde poté mají jisté dědictví. Proto se snaží vybudovat kariéru a poté až přemýšlet nad založením rodiny.

 

Na internetových stránkách a sociálních sítích vznikají skupiny, které se zaměřují na zvyšování sebevědomí žen. Poukazují na nemoci, kterými mohou dívky trpět, ale jejich okolí to na nich nepozná, pokud se s nimi nebaví nějak blíže. Snaží se propagovat to, že mít nějaké kila navíc ještě neznamená konec světa. Například na Instagramu naleznete profil – zanormalniholky. Pokud se sem podíváte jistě si tuto stránku (profil) zamilujete. Dále je známý a také velmi navštěvovaný profil – silacky. Na všech těchto profilech působí dámy, které se zajímají o ostatní dívky a společně si dodávají více síly do života. Mluví otevřeně o problémech a o nemocech.

růžové vlasy

Pokud tedy vyhledáváte nějakou stránku či skupinu, kde se zabývají dívkami a takzvaným grl pwr (girl power), tak zkuste navštívit výše zmiňované stránky.

 

Ženy v tomto světě musí být silné a obrněné dostatkem trpělivostí, jinak by je tento svět pohltil. Dost z nich poté má nějaké psychické následky, jestliže mají slabší osobnost/povahu. Zvyšuje se počet lidí, kteří užívají antidepresiva. Stále jsou mezi námi jedinci, kteří mají deprese a jiné psychické problémy. Z toho vzniká sebepoškozování a poruchy příjmu potravy.