Co všechno musíte zařídit, než nastane váš den?

Muž poklekl a v ruce držel sametovou krabičku, v níž se ukrýval nádherný prsten s diamantem. Jeho dívka se slzami v očích přikývla, a poté vyřkla své ano. Žádost o ruku úspěšně proběhla. Tento romantický moment však brzy vyprchá, a nastane radostné očekávání spojené s dnem, kdy si své ano řeknou oba, u oltáře, mezi rodinou a přáteli. A na tento den je toho potřeba tolik připravit. Na co je třeba myslet?

házení rýže

Včasná rezervace místa

Místo pro obřad, i následnou veselku, je potřeba zamluvit včas, protože ta nejlepší místa bývají poměrně dost frekventovaná, a často zamluvená na rok dopředu. A místo je velmi důležité. Pokud již tedy máte místo, a také i datum, můžete se pustit do příprav.

Pozvánky a oznámení

Jakmile je určen čas i místo, je na čase objednat svatební oznámení a pozvánky pro všechny hosty. Má-li mít svatba úroveň, musí být toto oznámení dokonalé. Pokud tedy nejste graficky zruční, raději si jej nechejte vyrobit u firmy, která má s výrobou svatebních pozvánek léta zkušeností. Na českém trhu bude nejlepší volbou firma Goldpress, která vám s láskou vyrobí i kartičky na stoly, ubrousky s potiskem, krabičky na cukroví, a spoustu dalšího.

dlaně novomanželů

Výběr šatů

Svatební šaty si nevěsta vybere v dobrém svatebním salónu. Ženich musí zvolit co nejlepší oblek, nejlépe nový, a kvalitní. Vše je potřeba rezervovat předem, a rovněž si před svatebním dnem zamluvit termín na novou zkoušku, a případné úpravy oděvu na míru.

Volba jídel

Co se jídla na svatební oběd týče, je lepší dát hostům na výběr. Někdy se totiž stává, že novomanželé objednají pro všechny jen jeden druh jídla, který třeba i třetina hostů nejí. Mělo by tedy být ve výběru jídlo klasické (například svíčková), jídlo dietní (třeba ryba), a jídlo bezmasé.

Hudba

Ani na hudbu se nesmí zapomínat. Je však jen na vás, zda si zvolíte kapelu, Dje, nebo se o hudbu postará někdo z vašich přátel.