Bambusové propisky

Potřeba zaznamenání informací provází člověka už od dob kamenné, kdy tehdejší člověk měl potřebu své zážitky a zkušenosti dlouhodobě uchovat jakýmkoliv možným způsobem, a tak vznikly malby v jeskyních, protože slovo je mnohem komplexnější, ale vyjádří mnohem méně informací než obrázek, v kterém je řečeno vše. Postupem doby a vznikem civilizace se z obrázků staly znaky, číslice a písmena. Ty byly zapisovány prozatím jednoduše na hliněné destičky nebo z rostlinného materiálu hrubě vytvořené tehdejší papíry. Až dlouho potom co se technologie s civilizaci postupně vyvinula do moderní podoby, přišla na svět propiska, dnes už nepostradatelná součást domácnosti.

Zelené propisky

A jak vlastně takový propiska vznikla? Výraz propiska, správně spisovně propisovací tužka, pravděpodobně dostala svůj název skrz svou funkci. Uživatel při psaní vícero kopii mohl kopírovat neboli propisovat svůj text na další papíry založené pod prvním prokládáním archy kopírovací folie, která je pokryta z jedné strany barvící vrstvou. Vznik propisky se datuje v první pulce dvacátého století a byla sestrojena maďarským novinářem. V té době se totiž využívaly pro psaní tužky nebo plnící inkoustová pera, která často špinila papír. Vynálezce se nechal inspirovat ve chvíli, když si všiml, jak dětská kulička na hraní za sebou zanechává stopu, poté co projela kaluží.

pastelové barvy

V době vzniku vynálezu propisky se na obal používal kov, který je odolný, ale těžký a při dlouhodobém psaní více unavuje ruku. Poté s příchodem plastů, byl kov nahrazen tímto materiálem, který je sice méně odolný ale lehký. Dnes se nemusíme omezovat jen na tyto materiály, ale máme možnost velkého výběru dalších. Například se dá sehnat propiska s obalem z velice stylového a moderního materiálu, kterým je bambus. Jestli máte zájem o psací potřebu s netradičním obalem, tak zde je možnost si pořídit takovou bambusovou propisku https://www.promodarky.cz/kategorie/reklamni-predmety/reklamni-propisky/bambusove-propisky/. Taková bambusová propiska potěší vaši ruku, a navíc vás spojí s přírodou.