Naučte se využívat výseče, průbojníky a průchodky – Vaše oblečení ušité doma dostane jiný rozměr!


Začali jste šít a stále se zdokonalujete? Díky nejrůznějším doplňkům si můžete ušít opravdu módní oblečení s nejrůznějšími doplňky. Jak využít třeba průchodky?

Naučte se využívat výseče, průbojníky a průchodky – Vaše oblečení ušité doma dostane jiný rozměr!

Šití doma na stroji i v ruce má obrovské výhody, zejména můžete za oblečení ušetřit, protože utratíte peníze pouze za látky a také si můžete ušít cokoliv, podle svých představ a podle svého vkusu. Pokud jste se už stačili se svým šicím strojem sžít a umíte si doma ušít pěkné kousky oblečení, možná byste chtěli svůj um zase povznést na jinou úroveň. Díky ozdobným průchodkám můžete ozdobit své halenky, trička, ale i plavky, kalhoty nebo kabelky a batohy. Průchodky jsou také nezbytnou součástí závěsů. Právě s nimi je jednoduchá, ale musíte k tomu mít ty správné pomocníky.

využití průbojníků

Co jsou průchodky?

Průchodky se využívají k tomu, aby se snadněji provlékaly šňůrky nebo popřípadě gumičky na oděvech. Vzniknout pak může zajímavé šněrování například na šatech, halenkách, tričkách i jiných kouscích oděvů. Využívají se například i na botách, kde jsou tkaničky na zavazování. Průchodky mohou mít různé barvy i velikosti, lze s nimi tedy opravdu ozdobit jakýkoliv kousek v šatníku. Průchodky s větším průměrem jsou využívány i při šití závěsů. Průchodky se používají celkem snadno, ale je třeba mít k tomu i průbojník či výseč. Za pomoci nich totiž můžete do látky, kůže i jiného materiálu udělat dírky, dírky pak průchodky vlastně lemují.

průchodky se používají u tenisek

Jak se průchodky mohou připevnit?

Záleží na tom, jak velkou průchodku chcete použít, tedy jde o to, jak moc velký otvor budete chtít udělat. Pokud jde jen o malou průchodku, slouží k tomu malý ruční lis a procesu se říká nýtování. Pro vytvoření větších děr, se využívají takzvané výsečníky, s těmi se musí pracovat opatrně a látku či kůži je předem nutné podložit, aby nedošlo k poškození stolu a pracovní plochy. Aby průchodka nakonec držela, je nutné použít průbojník. Průbojníky https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/lisy-pistony-prubojniky-a-vysecniky se přikládají na průchodky, na místo, na kterém má průchodka již zůstat, tedy do připraveného otvoru. Pak už jen stačí lehký úder kladívkem a je práce hotová.

Šití si jistě oblíbíte, je totiž tolik možností, jak si oblečení vyšperkovat.