Co je Darknet?

Doopravdy to není část internetu určená výhradně pro nelegální činnost. Ačkoli zabírá většinu existujícího internetu. Je tomu tak, jedná se o velikou část internetové sítě, která není běžnému uživateli dostupná. Máte pocit, že je to špatně? Pak se tedy mýlíte! Vy sami totiž s největší pravděpodobností tuto část sítě chtě, nechtě používáte! Že to není pravda? Ale ano! Tak například vaše emailová schránka.
útok hackera
Obsah vašich emailů není běžně dohledatelný ani pro internetové vyhledavače ani pro nikoho jiného, mimo vás. Jedná se tedy o skrytý obsah pro všechny ostatní uživatele. Další součástí jsou například neveřejná videa na webovém portálu YouTube společnosti Google.
dark net
Takovou službu jste jistě také někdy využili. Co se pak týče sociálních sítí, ty jsou v podstatě téměř celé takzvaným darknetem. Vaše zprávy opět nikdo jiný neuvidí a pokud si i svůj profil nastavíte jako soukromý například jen pro vaše nejbližší přátele, stávají se vaše příspěvky pro okolní svět neviditelné. Dále také vaše soubory na cloudových úložištích a v internetových úschovnách nejsou určeny pro celý svět, ale jen pro vaše soukromé užití. Je pouze na vás, komu poskytnete reálný odkaz pro umístění souboru. Nikdo jiný nemá žádnou možnost k souboru získat přístup. Pokud vás toto téma zajímá, podívejte se také po jiných článcích, jako například
Rozsáhlá část skryté části však obsahuje obsah nelegální. Lidé celkem běžně do svých cloudových uložišť zálohují pirátské kopie filmů, hudby, obrazového, či textového materiálu. S takovým materiálem mělo v minulosti veliké nepříjemnosti Novo Zélandské datové centrum MegaCloud. Většina uživatelských dat na jeho serveru byla totiž ukradená. Služba tedy byla zrušena a po obnovení se data na tento server šifrují rovnou v počítači uživatele. Mega tedy již nenese žádnou odpovědnost za data uživatelů, jelikož ta jsou šifrována před příchodem do reálného uložiště.